Právě spojení s tělovýchovnou jednotou v Čechách, Moravě nebo Slovensku mu vyneslo označení „dvorního sokolského architekta“. Celkem projektoval na 150 sokoloven a vytvořil tak de facto prototyp budovy Sokola.
V Krásného raných pracích lze vystopovat vlivy historicismu a novorenesance. Postupně se však dopracoval k secesi. Jeho činžovní domy a právě vila navržená pro Karla Kestřánka v Plzni se řadí vedle staveb Friedricha Ohmanna a Osvalda Polívky mezi první secesní realizace v českých zemích.
Architekt Krásný se ve dvacátých letech 20. století dokázal oprostit od přemíry zdobných prvků vycházejících z historické inspirace. Ve své publikační činnosti uváděl, že by výzdoba měla být jednoduchá a jedině tektonická. Spíše konzervativně založený František Krásný však přesto patřil ke generaci architektů, kteří věkem i názory předcházeli mladým radikálním tvůrcům prosazujícím funkcionalismus.
František Krásný zemřel 14. června 1947 v Mariánských Lázních ve věku nedožitých osmdesáti dvou let. Obyvatelé jeho rodiště na něho však nezapomněli – koterovští občané od začátku roku 2015 připravují „Pamětní místo Františka Krásného a Sokola Koterov“ v prostorách tamní sokolovny, zvané též Malý Tyršův dům, jejímž autorem je právě František Krásný.