home o nás elektrárny kupujeme fve pro média kontakt cz    en
cz en

O skupině JUFA

Hlavní činností skupiny JUFA je energetika – zejména obnovitelné zdroje energie se zaměřením na fotovoltaické elektrárny. Po více než deseti letech působení v oboru máme za sebou zkušenosti s developmentem, výstavbou, optimalizací výroby a akvizicemi projektů v oblasti solární energetiky. Skupina Jufa v současnosti vlastní 32 solárních elektráren s celkovým výkonem 82 MW.

Investiční skupina Jufa disponuje detailními znalostmi legislativy upravující provoz obnovitelných zdrojů v České republice. Máme rozsáhlou praxi v jednání s bankami, státními úřady i průmyslovými asociacemi. Dlouholeté zkušenosti nám také umožňují hledat vhodná řešení vedoucí nejen ke stabilnímu provozu solárních parků, ale i dále se rozvíjet v dalších oblastech našeho zájmu, jako jsou utility, infrastruktura nebo komerční nemovitosti.

Silný tým zkušených investorů
Jiří Fast Partner
Více informací

Leadery skupiny jsou investoři Jiří Fast a Jan Chrenko. Oba spojují rozsáhlé zkušenosti a odborné znalosti sektoru solární energetiky. Svým obchodním partnerům poskytují jistotu, že se všech projektů a obchodních příležitostí zhostí profesionálně a s ohledem na maximalizaci přidané hodnoty pro všechny zúčastněné strany.

Jan Chrenko Partner
Více informací
Finanční
ukazatele investiční skupiny JUFA
9,3 mld Kč
Celková aktiva
4,7 mld Kč
Bankovní úvěry
1,4 mld Kč
Výnosy za rok 2018

Investiční skupina Jufa je českou investiční skupinou, která patří mezi nejrychleji rostoucí vlastníky solárních elektráren v České republice.

Její hlavní činností je energetika – zejména obnovitelné zdroje energie se zaměřením na fotovoltaické elektrárny. Po více než deseti letech působení v oboru těží ze zkušeností s developmentem, výstavbou, optimalizací výroby a akvizicí projektů v oblasti využití solární energie. Do skupiny Jufa v současné době spadá 32 solárních elektráren o celkovém výkonu 82 megawattů.


Růst celkového výkonu solárních elektráren skupiny Jufa
Vila Marie v Plzni – sídlo skupiny Jufa
Sídlo společnosti

Sídlem investiční skupiny Jufa je nepřehlédnutelná dominanta Karlovarské třídy v Plzni – secesní vila Marie. Kulturní památka, kterou v roce 1898 navrhl architekt František Krásný, byla zakoupena v roce 2007.

V současné době probíhá rekonstrukce této vily, jejíž cílem je vrátit dům do jeho původní krásy. Skupina Jufa tak chce naplnit vizi a filozofickou myšlenku skupiny – spojení historických hodnot a udržitelného životního prostředí.